Haber
Abdulselam Çalkan Kocaeli’de yapılan yüzme yarışında gümüş madalya kazandı
![](https://habersapanca.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/abdulselam-calkan-kocaelide-yapilan-yuzme-yarisinda-gumus-madalya-kazandi-KEX5X6pz.webp)
Kocaeli kıyılarında yapılan yüzme yarışlarında Sakarya Büyükşehir sporcusu Abdulselam Çalkan 55-59 yaş grubunu ikinci bitirerek gümüş madalyanın sahibi oldu.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün yüzme takımı sporcusu Abdulselam Çalkan, Kocaeli’de düzenlenen ‘Körfez’in iki yakası buluşuyor’ yüzme yarışlarına katıldı. Derince’den Değirmendere’ye uzanan 2 bin 650 metrelik parkurda 93 kulüpten 600’e yakın sporcu şampiyonluk için yarıştı. Yarışlarda büyükşehir sporcularından Abdulselam Çalkan 55-59 yaş grubunda 44 dakika süre ile parkuru ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, yaptığı açıklamada yüzme sporcusu Abdülselam Çalkan’ın başarısını kutladı. – SAKARYA